Členství? ANO! V Beřovicích

11. 2. 2019, 17:08


 

Osvoboďte se. Hrajte bez limitů.

Skoro každý golfista se před začátkem sezóny musí rozhodnout, kde bude hrát. Někdo to má jasné, je členem klubu, zaplatí roční příspěvek a čeká, až se hřiště otevře. V případě, že se rád podívá i na jiná hřiště, může si ke svému členství přikoupit nějaký balíček typu Prague golf card nebo využít slevy na partnerských hřištích, které má klub nasmlouvány.

Pokud je hráč členem klubu bez vlastního hřiště (tzv. virtuální kluby) musí si zvolit své limity, tedy vybrat typ členství podle toho kolikrát, kde a kdy chce hrát, zaplatit příslušnou částku a v sezóně musí pečlivě a dlouho dopředu plánovat své hry a doufat, že na něj zbude místo v teetimech, které má virtuální klub nasmlouvány na daném hřišti. Na méně frekventovaných hřištích to pravděpodobně není problém, ale v  případě atraktivního hřiště v blízkosti Prahy je nutné si rezervaci pečlivě hlídat a pokusit se o rezervaci hned jak je zpřístupněna. To je však cca týden dopředu a v této době ještě není jisté, jaké bude počasí nebo kteří spoluhráči budou moci příjít.

Člen beřovického klubu nemusí svou hru předem tolik plánovat, většinou stačí ráno nebo den předem zavolat a volný teetime se většinou najde. Pokud je hráč sám, téměř vždy se najdou kolegové z klubu, které potká před kolem v klubovně nebo na drivingu a mohou si to užít spolu. Opačný případ jsou partičky, které po anglicku hrají proti sobě třeba každý pátek odpoledne nekonečný zápas „buchta/caffe“. To se ve virtuálním klubu stane velmi zřídka. Tam se golfová parta vytváří podstatně obtížněji

Zajímavá je i finanční stránka. Beřovice jsou z Prahy 30 minut jízdy. Tedy polohou velice atraktivní lokalita, navíc naprosto klidné místo bez rušivých vlivů dopravy nebo průmyslu. Roční příspěvek v Beřovicích je pouhých 13.500 Kč a člen může hrát de facto nonstop celý rok, včetně vstupu na tréninkové plochy a akademické hřiště. Může si vybrat, jestli chce hrát celou osmnáctku nebo jen devítku podle chuti a času, který má k dispozici. 

Za stejnou cenu si člen virtuálního klubu zaplatí zhruba 20 her na celý rok. Navíc v případě, že mu do předem naplánované hry něco vleze den předem, o hru přijde bez náhrady. V případě velmi špatného počasí musí kolo také odehrát, protože se mu z limitu samozřejmě odečte, počasí nepočasí.  A hrát jen devítku se mu také nechce, když si zaplatil osmnáctku.

Postupem času golfisté zjišťují, že klasické členství je výhodnější a dostat se na jiná hřiště za slušnou cenu není tak složité. Viz třeba Prague golf card. Klasické členství hráčům ve skutečnosti dává svobodu v počtu kol, která odehrají. Záleží jen na jejich chuti, časových možnostech a fyzické kondici.

 

Raději se tedy rovnou přihlašte do Beřovického Golf klubu