Paráda! Hráči Beřovic vedou první ligu

12. 6. 2018, 08:55


 

Hráči Beřovic vstoupili skvěle do letošního ročníku 1. golfové ligy.

Po dvou odehraných kolech ve skupině Západ na hřišti v Sokolově se totiž Beřovičtí usadili na prvním místě. Přestože šestice beřovických hráčů ve složení Jakub Maštalíř, Jonáš Mencl, Matyáš Bernat, Radek Gryc, Filip Juřena a Aleš Procházka neodjížděla s žádnými velkým ambicemi, v akci ale dokázala všech zbývajících jedenáct družstev nechat za sebou.

Hráči Beřovic se po dvou kolech hraných na rány ujali vedení se skóre 800 ran (první den 390, druhý 410) a před druhým týmem, kterým je Loreta Golf Pyšely, mají náskok šesti ran. Třetí příčku drží hráči Golf & Country Clubu České Budějovice s 813 ranami.

„Celý víkend se honily mraky a hrozily bouřky, ale vše se stihlo odehrát, byť se zpožděním. V neděli to nebylo jednoduché, kvůli bouřce se kolo muselo přerušit, pak přišla doslova vodní smršť, když jsme byli na čtrnácté jamce. Pak to zase byla prádelna, ale hlavně se dohrálo,“ popsal náročné podmínky v Sokolově Jonáš Mencl, který se skóre 80 a 74 ran patřil k oporám týmu.

V první lize Západ hraje dvanáct družstev, které tvoří šest hráčů. Nejhorší výsledek se škrtá a do konečného výsledku se započítává skóre pětice nejlepších.

https://www.cgf.cz/cz/turnaje/turnaje-vyhledavani/turnaj/ziskane-body-z-turnaje?tournamentId=531340357

Další pokračování soutěže, v němž se rozhodne o konečném pořadí první ligy a postupujícím do extraligy, se hraje poslední víkend v červenci v Mladé Boleslavi. Nejdříve je na programu třetí kolo a poté následuje play-off už ve hře na jamky, které určí vítěze a postupující. „Určitě jsme nejeli do Sokolova jako favorité a takové umístění jsme nečekali. Když už jsme to tak dobře rozehráli, tak se chceme dostat co nejdál. Ideálně postoupit do extraligy,“ přál si za celý tým Beřovic Jonáš Mencl.

Budeme držet palce!