Matchplay - Mistrem je Radek Gryc

28. 5. 2019, 16:09


 

O víkendu 25. - 26.5. proběhla v Beřovicích klubová jamkovka.

Vypadá to, že se podařilo nalézt opravdu zajímavý a napínavý formát soutěže.
Již podruhé se upustilo od hraní čistého pavouka a místo toho probíhá první kolo ve skupinách každý s každým, každý zápas pouze na 9 jamek. Není to tak vyčerpávající jako celá osmnáctka a také se trochu smažou rozdíly mezi hcp.
 
Vítězové skupin postupují přímo do čtvrtfinále, hráči z druhých míst hrají „miniplay-off“ o zbývající místa v pavoukovi. Tentokrát bylo skupin 6, a hráči z druhých míst hráli šestičlenné play-off – viz video:
 
V neděli proběhlo čtvrtfinále a semifinále rovněž na 9 jamek a teprve finále a zápas o třetí místo se hrála celá 18ka. Všichni hráči i diváci se výborně bavili, naprostá většina utkání ve skupinách byla vyrovnaná a napínavá a šestičlenné mini play-off bylo více než zajímavé.
 
Nový formát rychle zvyšuje popularitu jamkovky (loni se zúčastnilo 16 hráčů, letos již 23) a očekáváme, že se počet účastníků mistrovství klubu bude v nadcházejících letech ještě zvyšovat. 

Výsledky jednotlivých zápasů vyřazovací části naleznete ZDE.
 
Níže jsou medailisté letošní Jamkovky a vpravo medailisté Charitativního turnaje, při kterém se vybralo krásných 48.000 Kč na pomoc sedmiletému Petrovi Kašparovi ze Smečna. Děkujeme všem!
 
Vítěz jamkovky 2019          Vítěz charitativního turnaje 2019