Dětské tréninky pro klubové děti

18. 9. 2018, 10:00


 

Rozjíždí se pravidelné tréninky pro naše klubové děti

Po prázdninách se samozřejmě rozjíždí i pravidelné tréninky pro naše klubové děti. Je o ně velký zájem a máme z toho opravdu radost.

Prostě nová generace golfistů nám roste velmi dobře. Přečtěte si, co o tom říká hlavní trenér akademie Jakub Maštalíř:

Naše děti udělaly za poslední rok opravdu velký kus práce. Když to vezmu čistě podle hrubých statistik, loni touto dobou jsme měli 5 dětí s HCP a jediný z nich měl nižší HCP než 54. K dnešnímu dni má HCP přes 30 dětí a nižší než HCP 54 má více než polovina z nich. To znamená, že více než polovina dětí, je schopna hrát akademické hřiště v průměru pod 6 ran na jamku a to už je super výkon.

Necháme-li statistiku stranou, rozdíl je jasně patrný na příměstských táborech, které pro děti pořádáme během letních prázdnin. Na nich se schází i děti, které u nás ve skupinových trénincích netrénují a rozdíl mezi dětmi, které chodí na skupinové tréninky a které nechodí, je na první pohled jasně viditelný a řekl bych až propastný. A to nejen herně, ale i co se týče znalosti pravidel, dodržování tempa hry, celkového vystupování na hřišti. Kdybych to měl říci jedním slovem, naše děti jsou prostě golfisti. Vědí co je birdie, vědí co je par, vědí, že když jsou 5 metrů od greenu, nedává žádný smysl vzít si dřevo a odpálit míček co nejdál, ale přesně vědí jaký typ rány zvolit. Jsem upřímně nadšený z toho, jaký pokrok udělaly.

Nejvíce nadšený jsem z turnajů na akademickém hřišti, protože pro 90% dětí, to byla první zkušenost s turnajovým golfem a ve své podstatě jsme poprvé dětem ukázali tu nejhezčí část golfového zápolení. Když použiji fotbalovou terminologii, přestali jsme běhat kolečka kolem hřiště na vytrvalost, ale dali jsme si konečně zápas. Myslím, že právě v ten moment, začal golf děti opravdu bavit.

Nicméně nesmíme usnout na vavřínech a musíme pokračovat v dobré práci i nadále. Podzimní blok tréninků už je naplánovaný a všechny termíny jsou prakticky zaplněny. Začátek je naplánován na pondělí 17. září a pravidelně k nám bude docházet téměř 40 dětí.

Skupiny jsou rozděleny výkonnostně od úplných začátečníků ve věku od 5 let až po děti s aktivním EGA hendikepem, které nemají nejmenší problém obejít velké hřiště. Věřím, že když budeme pokračovat v dobré práci, děti nám za chvíli začnou dělat radost na celonárodních soutěžích a zase budeme mít komu fandit.

Více informací o tréninzích dětí a mládeže i jak děti přihlásit.