20. výročí Golf Clubu Beřovice

17. 5. 2019, 11:29


 

Jana Jonášová, dlouholetá prezidentka GCBR o klubu a jeho tradici.

Když si golfisté vybírají svůj budoucí klub, tak se řídí především informacemi o hřišti, kde by rádi často hráli. Jak je hřiště daleko od místa bydliště, jak vypadá, kolik se platí fee a kolik členský poplatek. Jsou to správné otázky a většinou se týkají pouze sportoviště. Málokdo si však uvědomuje, že pro klub jsou ze všeho nejdůležitější lidé, tedy jeho členové. Znala jsem kluby, kde se tohle právě moc nepovedlo. Hřiště pěkné, ale poměry v klubu nedobré. Občas členové o možnost hrát na klubovém hřišti dokonce přišli. Někdy jen částečně a někdy úplně.

Kdyby se v našem klubu nepotkali ti správní lidé, tak by hřiště v Beřovicích vůbec nestálo. A není to otázka jen několika zakladatelů. Svým způsobem ovlivnil klubový život a tedy i život na hřišti úplně každý, kdo v jeho historii do něj vstoupil. Od založení klubu se mnohé událo. Vyrostlo osmnáctijamkové hřiště, mnoho hráčů právě v tomto klubu přišlo na to, jak krásný sport golf doopravdy je.

Během dvaceti let se řada členů dostala do české golfové špičky nebo mezi profesionály a mnozí členové tu našli možnost pravidelně trávit svůj volný čas golfem.

Mohla bych jmenovat mnoho úspěchů našich členů ve vrcholových soutěžích a také ve vysokých funkcích v české golfové federaci. Ale podívejme se na to jinak. Řada členů tu má své děti a vnoučata a těšíme se už na pravnoučata. Myslím, že právě tohle je pro klub to úplně nejvyšší ocenění od vlastních členů, kterého může vůbec dosáhnout.

Klub slaví dvacetileté výročí své existence, přejme mu všichni, aby měl stále tak skvělé členy, jako tomu bylo doposud!