Golf je letní lyžování

4. 5. 2022, 14:29


Přijedete, koupíte permici a hrajete celý den.

Přesněji řečeno golf je letní sjezdové lyžování. Letní běžkování je cyklistika.
 
Sjezdové lyžování a golf mají hodně společného. Jsou to technické soutěžní disciplíny s olympijskými i tradičními vrcholy, ale naprostá většina lidí je provozuje pouze rekreačně. Nechme stranou turnaje a závody a podívejme se na běžného golfistu/lyžaře. Když jedete na hory jednou dvakrát ročně není nutné mít vlastní vybavení a osobního trenéra. Téměř všude je možné si potřebné vybavení zapůjčit, lyžařského instruktora naprostá většina z nás nepotřebuje. Jednoduše přijedete pod kopec, koupíte permanentku a lyžujete. Stejně jednoduché je to i s golfem, i když u většiny národa převládá mylný názor, že než vás pustí na hřiště tak si musíte u golfového trenéra zaplatit několikaměsíční trénink, koupit vybavení za desítky tisíc korun a uhradit členský poplatek v golfovém klubu.
VŮBEC NE!
 
V Beřovicích stačí přijít a můžete jít hrát na regulérní golfové hřiště. Nemusíte řešit oblečení ani obutí. Bag s holemi, míčky a týčky vám půjčí a přidají tréninkové míče na rozehřátí. A můžete hrát celý den na akademickém hřišti i na všech tréninkových plochách (putting, chipping, driving). Před obědem i po obědě, ráno i večer. Úplně poprvé vám někdo může dát 15-ti minutovou rychlolekci, ale není to podmínkou. Nebo se můžete několikrát do roka zúčastnit Dne otevřených dveří.
 
Beřovická akademie není žádné CHIP&PUTT hřišťátko. Při lyžování bychom mohli použít termín MODRÁ SJEZDOVKA, ale určitě ne žádná "dětská loučka". V Beřovicích najdete jedno z nejhezčích a nejzajímavějších akademických hřišť v ČR. Jamky jsou velmi zajímavě tvarovány, a kromě kvalitních greenů se zde potkáte se všemi druhy překážek, včetně vodní plochy, biozón i bunkerů.
 
Velkou výhodou Beřovické akademie je fakt, že je znormovaná a lze si zde zahrát i na úpravu hendicapu.
 
Podívejte se, jak se k nám dostanete. Těšíme se na vás!